Noore looduskaitsja auhinna pälvis samblikeuurija Polina Degtjarenko

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) välja antava noore looduskaitsja 2021. a auhinna pälvis Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi lihhenoloogia teadur Polina Degtjarenko, kes on panustanud aastaid aktiivselt Eesti samblike uurimisse ning löönud kaasa mitmesugustes teaduse ja looduse populariseerimisega seotud algatustes.

Kandidaadi esitas Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi lihhenoloogia kaasprofessor Tiina Randlane, kes tõstis esile Polina mitmekülgsust ja pühendumust. “Polina on oma erialalt küll lihhenoloog ehk samblikuteadlane, kuid ta on pidevalt tegelenud lisaks ka botaanikaalase rakendusliku tööga, näiteks projektis “Vähetuntud elurikkus”, või siis samblateaduse populariseerimisega Eesti samblasõprade ühingus. Möödunud aastal oli ta harrastusteaduse algatuse „Tähelepanu! Valmis olla! Samblik” üks eestkõnelejaid.

Loe edasi elfond.ee

Riigi teaduspreemiad

Selgunud on riigi teaduspreemiate 2024. aasta kandidaadid

Üliõpilaste teadustööde konkursi lõpugala ühispilt