Taksonoomia ja elurikkuse informaatika töörühm

Meie töörühm uurib eluslooduse liike, nende levikut ja liikidevahelisi suhteid. Selleks kasutame nii morfoloogia, biokeemia, geneetika jt meetodeid. Peamiseks uurimisobjektiks on seened samblikud ning vähemal määral ka bakteridtaimed ja putukad.

Meie uurimisvaldkond on tihedalt seotud andmetega, sh niinimetatud suurandmetega (ingl. k. Big Data). Andmete digiarhiivide arendamisega oleme tegelenud juba üle 15 aasta. Meie digiarenduste tulemuseks on näiteks maailma suuruselt teine masinloetavate teadusandmete repositoorium PlutoF. Ka Eesti eElurikkuse portaal saab kõik oma andmed automaatselt selle repositooriumi kaudu. Meie töörühma poolt on välja arendatud ka ülemaailmne seente geenijärjestustel põhinev määraja UNITE, mis leiab kasutust nii teaduses kui eraettevõtluses.

#teadus #ühiskonnale

Saleh Rahimlouye Barabi kaitseb doktoritööd „Investigation of diazotrophic bacteria association with plants“

17.06.2022
#teadus #ühiskonnale