Tartu Ülikooli Laelatu bioloogiajaam

23. oktoobril 2015. a avati Läänemaal Tartu ülikooli Laelatu bioloogiajaam.

Laelatu kaitsealune puisniit on kogu Läänemere piirkonna unikaalne pärandkooslus oma erakordse elurikkuse poolest - taimeökoloogilisi vaatlusi ja katseid on seal tehtud juba üle 50 aasta. Kaasaegne uurimisjaam annab uusi võimalusi selle haruldase koosluse uurimisel, muu hulgas rahvusvahelistesse uurimisjaamade võrgustikku liitumisel ning ka oluliste rakendusliku tähtsusega uuringute arendamisel.

Laelatu bioloogiajaam kuulub Eesti teaduse infrastruktuuri teekaardi Eesti Keskkonnaobservatooriumi raames valminud uurimisjaamade võrgustikku. Laelatu Bioloogiajaam on ühtlasi osaks Tartu ülikooli ja Eesti maaülikooli koosarendatavast Puhtu-Laelatu uurimiskompleksist.

Uus bioloogiajaam asendab 2007. a maha põlenud vana uurimisjaama. Vahepealsetel aastatel on Laelatul tehtud üksnes välitöid.

Laelatu bioloogiajaama kasutamise eelisõigus on TÜ ökoloogia- ja maateaduste instituudi töötajatel, kes saavad seda kasutada tasuta. Prioriteetseks peame instituudiga seotud õppetöö läbiviimist. Loomulikult on Laelatule teretulnud kogu ülikoolipere ja ka teadlased teistest ülikoolidest.

Laelatu bioloogiajaamas saab korraldada väiksemaid koosolekuid, töörühma seminare jms. Majas on 28 ööbimiskohta, seminariruum koos esitlustehnikaga ja köök koos kõige vajalikuga. Olemas on voodipesu, käterätid palume kõigil endal kaasa võtta. On ka sauna kasutamise võimalus (puuküttega, vesi tuleb ämbritega tuua kaevust).

Maja kodukorra täitmise eest vastutab ürituse korraldaja (praktikumi juhendaja, üliõpilaste-kraadiõppurite välitööde korral nende juhendaja).

Maja (ööbimiskoha) broneerimiseks kirjutada Kersti Püssale (kersti.pussa@ut.ee). Tudengite-kraadiõppurite välitööde planeerimisel tuleb ühendust võtta juhendajal.

 

Hindadele käibemaksu ei lisandu

 

  TÜ struktuuriüksustele   teistele isikutele  
  € / tund € / päev € / tund € / päev
Laelatu bioloogiajaama kasutamine koos ööbimisega - 30 € / inimene - 42 € / inimene
Laelatu bioloogiajaama ruumide kasutamine  36 150 60 300

 

Ruumide kasutamise tasu laekumise finantsallikas on ELTOM.

Tartu Ülikool, arvutikasutaja

Välisveebi menüüvaade ja otsing on saanud uue välimuse

peahoone_tuledes _ Andres Tennus .jpeg

Eestikeelne ülikool saab 103-aastaseks

Tartu Ülikool THE edetabelis õige

Tartu Ülikool jätkab tõusu maailma tippülikoolide seas