Botaanika osakonna juurde saavad bakalaureuseõppes spetsialiseeruda bioloogia ja elustiku kaitse õppekava üliõpilased. Enne 2016/17 õppeaastat sisseastunutest ka bioloogia ja ökoloogia ning elustiku kaitse õppekavade üliõpilased.
Tutvu bioloogia ja elustiku kaitse õppekava ja vastuvõtutingimustega!
Kolme bakalaureuseõppe aasta jooksul läbivad üliõpilased aineid vastavalt oma üldisele õppekavale ja side osakonnaga tekib bakalaureusetöö teemat ning juhendajat valides. Botaanika osakonna juurde spetsialiseeruvad tudengid, kes valivad oma töö juhendajaks botaanika osakonna teadlase, õppejõu või doktorandi.
Kuigi osakonna nimeks on lihtsuse mõttes botaanika, tegeleme me kõikvõimalike organismidega, lisaks taimedele ka seente, bakterite ja loomadega. Tihti on uurimise all terved ökosüsteemid ja elurikkus. Kõik huvilised üliõpilased on meile teretulnud.
Juhendaja valimist soovitame alustada meie osakonna töörühmade kodulehekülgedega tutvumisest, abiks on ka meie teemade tutvustusüritused – ökomessid. Alati võid ka kirjutada mõnele meie osakonna õppejõule või otse osakonna juhatajale (meelis.partel@ut.ee) ja nõu küsida. Leides soovitud teema/juhendaja tuleks temaga kontakteeruda ning seejärel soovid ühiselt läbi arutada.
Teema valikuga tuleks algust teha hiljemalt kolmanda õppeaasta alguses, kuid soovitatavalt juba teisel õppeaastal.
Kui üliõpilane on jõudnud juhendajaga kokkuleppele (vajalik hiljemalt kolmanda aasta septembri lõpuks), siis teavitab ta sellest e-kirjaga botaanika osakonna õppekorraldusspetsialisti, Karin Kaljundit (karin@kaljund@ut.ee). Seejärel registreeritakse juhendaja ja teema ÕIS-is.
Enne töö kirjutamiset tutvuge kindlasti loodus- ja täppisteaduste valdkonnas kehtivate lõputööde nõuetega.
Lisaks tuleb jälgida üldiseid Tartu Ülikooli reegleid, juhiseid ning häid tavasid. Mingeid eraldi lisapiiranguid meil osakonnal ei ole. Vormistamisel (nt viidete vormistamine, ladinakeelsed nimed, tabelid, joonised) tuleb jälgida oma eriala teaduskirjanduse tavasid, aga kogu töö peab olema ühtses stiilis. Võib kriitiliselt tutvuda Tartu Ülikooli eri allüksustes koostatud mitmesuguste lõputööde juhenditega (https://www.google.com/search?q=site:+ut.ee+lõputöö+juhend), kuid meie osakonna teemad ja stiilid on niivõrd mitmesugused, et ühte kindlat vormistamise reeglistikku me ei rakenda. Kui tekib küsimusi, siis aruta seda oma juhendajaga. Alati võib pöörduda ka õppekorraldusspetsialisti poole (karin.kaljund@ut.ee).
Töö retsensent pöörab tähelepanu sellele, kas töö ülesehitus on loogiline ning küsimused selgelt püstitatud, kas metoodika võimaldab küsimustele vastata ning kas tulemused ja järeldused on arusaadavalt esitatud. Lisaks hindab ta, kas vormistus (keel, tabelid-joonised ja nende kirjeldus, viited, kasutatud kirjandus jms) on korrektne. Enne kaitsmist saadetakse üliõpilasele vaid paarilauseline koondhinnang, oma üksikasjalikud tähelepanekud esitatakse kaitsmisel koos küsimustega. Retsensioone ei pea kirjalikult vormistama ja neid ei arhiveerita. Soovi korral võib aga üliõpilasele anda nimekirja silma jäänud pisivigadest, mille võiks enne töö hoiustamist TÜ raamatukogus ära parandada.