Vilistlaspäev „220 aastat botaanikat Tartu Ülikoolis“

Selle aasta mais tähistab Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakond oma 220. aastapäeva: just nii palju aega tagasi alustas loengutega Tartu Ülikooli esimene loodusloo ja botaanika professor Gottfried Albrecht Germann.

13. mail 2022 on Tartus kavas vilistlaspäev „220 aastat botaanikat Tartu Ülikoolis“. Ootame osalema kõiki botaanikuid, ökolooge, brüolooge, algolooge, mükolooge, lihhenolooge, looduskaitsjaid, õpetajaid ning teisi, kel on olnud kokkupuutumisi meie osakonnaga (instituudiga, kateedriga). Meenutame oma kunagisi legendaarseid õppejõude ja kalleid kaasüliõpilasi.

  • Kell 13.00 koguneme Raadi kalmistu peaväravas, et külastada oma eelkäijate haudu.
  • Kell 14.30 uudistame oma hiljutist asukohta TÜ botaanikaaias Lai tänav 40, kus on õpitud taimi, seeni ja vetikaid tundma viimased kaks sajandit. Nüüd jääb see hoone TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaia käsutusse.
  • Kell 16.00 koguneme meie uues kodus Oecologicumis (J. Liivi 2), kus räägivad praegused õppetoolide juhid meie tegevusest, saab uudistada uhket õppe- ja teadushoonet ja kuulda meie tänapäevastest tegemistest. Koos saame vaadata vanu pilte ja kuulata mälestusi, koguneda soovi korral sõpruskondade kaupa. Õhtu lõpetab meeleolukas koosviibimine, mis kestab hiliste tundideni. Osalemine on tasuta aga palun kindlasti end siin lehel registreerida.

Botaanika osakonna vilistlaspäev on osa TÜ loodusteaduste aastapäeva nädalast ning huvitavat jagub nii varasematele kui järgnevale päevale.


Kui Sul on toredaid fotosid meie osakonna ajaloost, palun jaga neid meiega. Saada skaneeritud fotod meie osakonna e-posti aadressile botaanika@ut.ee ja lisa juurde, millal on foto tehtud ja kes on pildil. Võid saata ka originaalid, mille me soovi korral tagastame pärast digiteerimist (TÜ botaanika osakond, J. Liivi 2, Tartu 50409). Oodatud on ka kirjalikud mälestused, heli- või videokatked.

Lisainfo: e-kiri botaanika@ut.ee, telefon 5283916 (Kersti Püssa).

 

Registreerumine