Tartu Ülikooli sisseastumise avaldusi saab esitada 1. juuli südaööni

Viimaseid päevi saab esitada sisseastumise infosüsteemis SAIS avaldusi kõrghariduse esimese astme ja magistriõppe eestikeelsete õppekavade alusel Tartu Ülikooli kandideerimiseks. Täna hommikuks on esitatud juba üle 7100 avalduse.

Nagu ka varasematel aastatel, tunnevad kõrghariduse esimese astme päevaõppesse kandideerijad enim huvi arstiteaduse vastu. Sessioonõppes on kõige rohkem avaldusi esitatud koolieelse lasteasutuse õpetaja õppekavadele. Magistriõppes soovitakse enim õppida päevaõppes õigusteadust ja sessioonõppes turundust ja finantsjuhtimist.

Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma sõnul esitatakse viimastel päevadel avaldusi kindlasti rohkem. „Paljud kandidaadid, kes peavad lisama avaldusele kirjaliku eksamitöö, kasutavad nädalavahetust sellele viimase lihvi andmiseks,“ kommenteeris Kaldma.

Kui tehnilistel põhjustel ei ole võimalik SAIS-is avaldust esitada, saab paberavalduse esitada ülikoolis kohapeal Tartus (Jakobi 2–114), kolledžis Pärnus, Viljandis ja Narvas või esinduses Tallinnas. Samuti peavad kohapeale tulema need, kelle SAIS-i avaldusel ei kajastu kõik vajalikud õppetulemused ja haridusandmed.

Tuuli Kaldma pani kandidaatidele südamele, et kõik lisadokumendid ja kirjalikud eksamitööd jõuaksid ülikooli hiljemalt avalduste vastuvõtu lõppemisele järgneva tööpäeva jooksul. „Just avalduse viimasel minutil esitajad peaksid olema valmis esmaspäeval kiiresti reageerima, kui on vaja täiendada avalduse infot või haridusandmeid,“ lisas Kaldma.

Vastuvõtuperioodi olulisimad tähtajad:

  • avalduste vastuvõtt SAIS-is lõpeb 1. juulil kell 23.59.
  • 2. juulil kella 16.00ni on võimalik tuua ülikooli lisadokumente
  • kuni 11. juulini toimuvad sisseastumiseksamid
  • 13. juulil avaldatakse vastuvõetute esmased nimekirjad
  • 16. juuliks tuleb vastuvõetuil kinnitada oma õppima tuleku soov
  • 19. augustil lõpeb vabade õppekohtade täitmine

Tartu Ülikool pakub Eesti kõige laiemat valikut erialasid ja kõige mitmekülgsemat õpet, mis vastab ka kõige nõudlikuma üliõpilaskandidaadi eeldustele ja ambitsioonidele.

Kõrghariduse esimene aste hõlmab bakalaureuseõpet, rakenduskõrgharidusõpet ja integreeritud õpet. Kõrghariduse teise astme vaste on magistriõpe.

Kõrghariduse esimesel astmel saavad tulevased üliõpilased valida 53 ja magistriõppes 48 õppekava vahel. Sügisel alustab ülikooli seinte vahel õpinguid üle 3800 uue üliõpilase.

Rohkem infot Tartu Ülikooli sisseastumise kohta on TÜ sisseastujate veebis ja SAIS-is.

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Kaja Karo
avalike suhete peaspetsialist
tel +372 737 5509
mob +372 505 3468

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!