Autor:
Andres Tennus

Looduskaitse hõbemärgi laureaadid on Meelis Pärtel ja Tsipe Aavik

Tartu Ülikooli teadlased Meelis Pärtel ja Tsipe Aavik pälvisid Eesti Vabariigi presidendilt looduskaitse hõbemärgi. Eesti looduskaitse hõbemärk omistatakse oluliste looduskaitseliste teenetega inimesele.

Eesti looduskaitse kõrgeima autasu – Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia koos kuldmärgiga – pälvis putukateadlase ja looduse populariseerijana tuntud Urmas Tartes.

President Alar Karis kutsus looduskaitsekuu avamise puhul peetud kõnes üles, et ärgem loogem vastandusi kliima, elurikkuse ja inimeste heaolu vahel. „Õiglased lahendused on olemas. Ja oluline on, et meil kõigil oleks ühine eesmärk – elamisväärne keskkond jätkusuutlikul planeedil,“ rääkis president, tänades kõiki tänavusi preemiasaajaid, kes pühendunult selle eesmärgi nimel igapäevast tööd teevad.

Eerik Kumari looduskaitsepreemia on auhind, mida antakse välja alates 1989. aastast. Alates 2010. aastast antakse koos preemiaga üle ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

Loe täpsemalt teistest preemia saajatest Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

Riigi teaduspreemiad

Selgunud on riigi teaduspreemiate 2024. aasta kandidaadid

Üliõpilaste teadustööde konkursi lõpugala ühispilt

Eesti Teadusagentuuri korraldatud üliõpilaste teadustööde konkursilt tuli Tartu Ülikooli hulk auhindu