Autor:
Sille Riin Rand

Loodusloovusfestivali loovprogrammi kahe suurürituse piletid on nüüd müügil

Kevade algusega tulid müügile piletid Linnujämmi kontserdile ja multimeediaetendusele „Emajõe sünd“, mis toimuvad ainulaadses Tartu Lodjakojas.

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival on osa Tartu 2024 põhiprogrammist. 5.–15. juunini toimuva festivali programm on mitmekülgne ning ühendab looduse ja loovuse puutepunktid. Festival kutsub märkama elurikkust meie ümber, süvenema looduse ja kultuuri seostesse ning nautima loodusest inspireeritud loomingut.

Festivali loovprogrammi kuuluvad kaks suurüritust: Linnujämm ja mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“, mida  kureerib kunstiline juht Margus Kasterpalu.

Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, mis toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Laval kohtuvad nii kodu- kui ka välismaised muusikud ja luuletajad, kelle ettekantavad debüütteosed on inspireeritud linnulaulust, -pärimusest või lindudega seotud isiklikest kogemustest. Kultuuripealinnast tiivustatuna on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik ja hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks interpreteerivad artistid ööbikut, ronka ja Eesti aasta lindu kägu.

Mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“ on multimeediateos, milles põimuvad loodus- ja inimhääled nüüdisaegse muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega. Teose peategelane on Emajõgi – Lõuna-Eesti üks olulisimaid sümboleid ja maamärke – ning sellega seotud pärimused ja ajalugu. Loodava heliilma lähtekoht on loodushelid ning keskne narratiiv loodusdokumentaal, mis jälgib ja järgib Emajõge lättelt suudmeni – Pühajärvest Peipsini – ühtaegu läbi ajaloo ja nelja aastaaja. Loodusfilmile lisanduvad animatsioonid Kaljo Põllu graafiliste lehtede ainetel kogumikest „Kalivägi“ ja „Kodalased“. Teose esitamiseks valmib Tartus Emajõe-äärse Lodjakoja laevaehitussaali unikaalne jõevaatega etenduskeskkond. Etendused toimuvad 12.–14. juunini.

Tutvu ürituste ja piletiinfoga festivali kodulehel

Vaata lähemalt

Festivali, kontserti ja lavastust korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Festivali partner on SA Tartu 2024. Multimeediaetendusi aitavad korraldada Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium. Linnujämmi korraldust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Hispaania kultuuri rahvusvahelistumise programm (PICE).

Üritused on avalikud. Korraldaja võib teha üritustel pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada neid sarnaste ürituste turundamiseks.

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“