Teema: kestlikkus

Maarjavälja rohealale tulevad lambad, niidualad ja marjapõõsad
Maarjamõisa linnaosas asuvast rohealast saab Tartu Ülikooli ja Tartu linna koostöös linnalooduse oaas, kus on tartlastel võimalik kogeda elurikast keskkonda ka linnast lahkumata.
Tume elurikkus annab tunnistust üleilmsest looduse vaesumisest
Inimtegevus avaldab halba mõju ka sadade kilomeetrite kaugusele jääva metsiku looduse liigirikkusele, selgub äsja ajakirjas Nature avaldatud uurimusest. Tartu Ülikooli juhitud teadusvõrgustik hindas ökosüsteemide tervist üle maailma, võttes arvesse nii leitud taimeliikide hulka kui ka võimalikke, kuid puuduvaid liike ehk tumedat elurikkust.
02. aprill 2025 kestlikkusteadus
Järelvaadatav: funktsionaalse ökoloogia professor Carlos Pérez Carmona rääkis inauguratsiooniloengul elurikkuse tunnusepõhisest käsitlusest
Kolmapäeval, 19. märtsil kell 16.15 peab funktsionaalse ökoloogia professor Carlos Pérez Carmona ülikooli aulas ingliskeelse inauguratsiooniloengu „A trait-based approach to biodiversity“.
26. veebruar 2025 kestlikkusteadus
Tartu Ülikoolis tähistati juba viiendat korda päeva „Naised teaduses“
10.–16. veebruarini toimus Tartu Ülikoolis päeva „Naised teaduses“ tähistamiseks teemanädal, mille eesmärk oli tõsta esile naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema. Nädala jooksul arutleti võrdsete võimaluste tagamise üle ja tutvustati ülikooli soopõhist statistikat, samuti saib osaleda muuseumi näituse kuraatorituuril ja vaadata rändnäitust astronoomidest.
Euroopa harrastusteadlased aitasid tuvastada üllatavaid muutusi putuktolmlevate taimede suguelus
Enam kui 5200-s asukohas tehtud nurmenukuvaatluste tulemused heidavad valgust putuktolmlevate taimede toimetulekule ja kohastumispüüdlustele muutuva kliima ning maakasutuse tingimustes.
Digikoristuskuu käigus kustutati ülikoolis rekordkoguses digiprügi
6.–31. jaanuarini koristati Tartu Ülikoolis digiprügi esimest korda terve kuu jooksul. Kokku vabastati seadmetes 4313 GB ruumi, samuti koguti kuu jooksul 93,5 kg vanu väliseid andmekandjaid.
17. detsember 2024 kestlikkus
Kas teadlaselt saab nõuda aktivismi?
LÜKKUB haigestumise tõttu edasi! Jälgige palun edasisi teateid. Kolmapäeval, 18. detsembril kell 14.15­–16.00 toimub Philosphicumis (Jakobi 2-114) aruteluseminar „Mida teadlane teab ja mida ta peab?”. Arutlevad teadusfilosoofia doktorant Katrin Velbaum, kommunikatsiooniuurija Kaspar Kruup ja ökoloog Asko Lõhmus. Kõik huvilised on oodatud kuulama, küsima ja kaasa arutlema.
11. detsember 2024 kestlikkusteadusühiskonnale
Järelvaadatav: konverents „Sillad teadusalade ja ühiskonna vahel. Miks ja kuidas teha eri valdkondi ühendavat teadustööd?“
20. novembril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus konverents, mille keskmes on teadusaladevahelise ja -ülese koostöö köögipool.
18. september 2024 kestlikkuskoostööteadus
Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa pea 40 inimest
9.–10. augustil Paides toimuval arvamusfestivalil on tänavu kavas rohkem kui kakssada ühiskonda puudutavat arutelu. Ülikoolist lööb üritusel kaasa üle 30 teadlase, töötaja ja üliõpilase.
Aveliina Helm: muruhoolduses ei tohiks laskuda äärmustesse
Viimastel aastatel on toimunud Eesti pargihoolduses nihe, mis soodustab mitmekesisema taimestiku teket, kuid selle hooldamiseks sobivate nippide omandamine võtab veel aega.
09. juuli 2024 kestlikkusteadus