Autor:
Andres Tennus

Tule nooremteaduriks botaanika osakonda

Head magistrid ja sel kevadel magistrikraadi kaitsma hakkavad üliõpilased!

Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakonnas on mitmeid töörühmi, kes ootavad endaga liituma nooremteadureid ehk doktorante.

Mis?

Meie töörühmad tegelevad peamiselt elurikkuse, ökosüsteemide ja nende kaitse uurimisega. Töötame nii taimede, seente ja bakteritega, kuid viimasel ajal järjest rohkem ka loomadega. Oma töös laiendame baasteadmisi elurikkuse ja ökosüsteemide toimimisest ning rakendame uusi teadmisi oluliste keskkonnakaitseliste küsimuste ja globaalmuutustega tegelemisel. Teostame uuringuid välitöödel Eestis ja maailmas, püsikatsealadel, kasvuhoones ja kasvukambrites. Lisaks on võimalik tegeleda elurikkuse uuringutega laboris DNA ja biokeemia tasemel või sootuks ökoloogilise andmeteadusega, kasutades tänapäeva suurandmeid ja elurikkuse informaatikat.

Kus?

Asume Tartu kesklinnas Oecologicumi õppehoones, kus on kaasaegsed tingimused teadus- ja õppetööks.

Miks?

Pakume võimalust anda oma panus tipptasemel teaduse tegemisse, toredat rahvusvahelist töökollektiivi ja vähemalt Eesti keskmise palga suurust sissetulekut. Doktorantuuri ajal on võimalus külastada teisi töörühmi välismaal, võtta osa rahvusvahelistest konverentsidest ja ekspeditsioonidest ning seeläbi luua elukestvaid sidemeid üle mitmete kontinentide.

Omandatud doktorikraad näitab, et olete suutelised lahendama iseseisvalt keerukaid probleeme ja looma täiesti uut teadmist. Doktorikraad annab võimaluse jätkata teadustööd näiteks välismaal järeldoktorantuuris või Eesti teadusasutustes. Samas on võimalus oma teadmisi rakendada ka keskkonnaalases töös Eesti riigiasutustes, suuremates omavalitsustes või ka erasektoris.

Millal?

Et alustada 2023. aasta sügisest, on oluline teada saada võimalikest huvilistest juba jaanuarikuu jooksul. Saame üheskoos leida teema, mis kõige paremini sobib nii doktorandile kui ka juhendajale. Anna palun endast teada e-kirjaga: botaanika@ut.ee


Doktoriõpe Tartu Ülikoolis

 

Kuresoo villpead

Rahvusvaheline ökosüsteemide taastamise konverents toob Tartusse tipptasemel teadmised

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega