Õppetöö

Lõputööde teemad

Ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakond

Botaanika osakonna ülesandeks on taimede ja seente ökoloogia ning süstemaatika uurimine ja õpetamine erinevatel organisatsioonitasemetel – alates fotosünteesiaparaadist kuni globaalsete taimkattemustriteni välja. Kuigi tavaks on saanud organismide uurimine kõige kaasaegsemate molekulaarsete meetoditega, ei ole me unustanud ka klassikalist botaanikat ja mükoloogiat - me tunneme tänini hästi taimi ja seeni ning õpetame neid “nägu- ja nimepidi” tundma.

Loe lisa
#teadus #meist mujal
Tartu Ülikooli teadlane hakkab ERC grandi toel uurima, kuidas mõjutavad erinevate omadustega taimed omakorda oma kasvukeskkonda.
26.02.2024
#ettevõtlus #koostöö #valdkonnast #uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
23.02.2024
#ühiskonnale #uudis
Orhideenäitusel saab sel aastal vaadelda põnevaid orhideeliike otse Ecuadorist. Näituse osana toimub ka orhideekonkurss, millest on võimalik oma orhideega osa võtta. Näituse programm on sisustatud põnevate ürituste, töötubade ja ekskursioonidega.
19.02.2024
#teadus #pressiteade
Euroopa Teadusnõukogu väljakujunenud teadlase grandi saanud Tartu Ülikooli makroökoloogia kaasprofessor Carlos Pérez Carmona võtab vaatluse alla taimede tunnuste muutused eri keskkonnatingimustes.
19.02.2024