Töötajad
PhD Kristjan Zobel - taimede evolutsioonilise ökoloogia professor
PhD Mari Lepik - taimeökoloogia teadur
PhD Jaan Liira - taimeökoloogia vanemteadur
PhD Kai Rünk - taimeökoloogia teadur
PhD Sirgi Saar - taimeökoloogia teadur
PhD Steffen Ehrmann - külalisteadur
KRISTJAN ZOBEL
Minu peamiseks uurimisvaldkonnaks taim-taim interaktsioonide roll rohttaimeliikide evolutsiooniliste muutuste suunajana. Mind huvitab mil määral ja kuidastaim-taim vastasmõjud määravad oluliste elukäigutunnuste evolutsiooni; samuti kuidas (ning kas) kajastub kooslusekaaslaste koevolutsioon koosluse struktuuris. Isendite reaktsioone taim-taim interaktsioonidele võib vaadelda kui käitumuslikke kohastumusi, mis võivad olla käitujale kas kasulikud või kahjulikud, olenevalt lähima naaberisendi identiteedist. Seetõttu uurime töörühmas ka taimedevahelist kommunikatsiooni ja naaberisendite äratundmise võimet (sugulaste ja sama või erinevat liiki mittesugulaste äratundmine).
Teisteks peamisteks uurimissuundadeks on rohttaimede morfoloogiline plastilisus valguse suhtes ja Eesti haruldaste ning ohustatud rohttaimeliikide ökoloogia.
Vaata minu CV-d ja publikatsioonide nimekirja Eesti Teadusportaalist.
JAAN LIIRA
Minu peamises huviks on elurikkuse ja selle üksikute komponentliikide kohanemine kaasaegses maastikus ja inimese poolt mõjutatud kooslustes. Arvan, et tihtipeale ei ole mõtet uurida üksikuid liike, vaid nende funktsionaalseid rühmi või ökoloogilise sünuuse. Sellepärast huvitun ka elurikkuse ja koosluste struktuuri funktsionaalsemast interpretatsioonist. Lisaks olen avastanud vajaduse välja selgitada ajalis-ruumiliste skaalade erisusi liikide ja nende ökoloogiliste rühmade vahel. See aga on tähtis liikide, koosluste ja maastike kaitse paremaks planeerimiseks ja jätkusuutliku looduskasutuse tagamiseks. Meie töörühm tegelebki väga erinevate liikide ja funktsionaalsete rühmadega.
Vaata lisa minu kodulehelt.
Vaata minu CV-d ja publikatsioonide nimekirja Eesti Teadusportaalist.
KAI RÜNK
Minu uurimistöö teemaks on rohttaimede aut- ja demökoloogia, töö eesmärgiks selgitada taimeliikide erineva ruumilise ja ajalise levikumustri põhjuseid. Selleks uurin erinevate abiootiliste ja biootiliste tegurite mõju taimeliikidele ja nende populatsioonidele ning hindan valitud tegurite mõju osatähtsust vastavate liikide erinevale esinemissagedusele ajas. Mudelliikidena olen kasutanud erineva levikusagedusega sõnajalaliike perekonnast Dryopteris ja haruldasi liike perekondadest Asplenium ning Polystichum. Ülalnimetatud uurimistöö juurde tõi mind siiani püsiv huvi haruldaste taimeliikide, eelkõige Eesti haruldaste sõnajalaliikide ökoloogia ja kaitse ning kaisekorralduse vastu.
Vaata minu CV-d ja publikatsioonide nimekirja Eesti Teadusportaalist.
SIRGI SAAR
Tegelen taimedevahelise äratundmise uurimisega.
Oma doktoritöös uurisin juureeritiste mõju taimedevahelistes interaktsioonides ja koevolutsioonis ning otsin juureeritiste võimalikke uusi funktsioone.
Mind huvitab kas ja kuidas taimed tajuvad oma keskkonda ja teisi taimi. Laiemalt pakub teaduslikku huvi ka taimede ja mullaorganismide vaheline tagasiside ning taimeinteraktsioonide võimalikud põllumajaduslikud väljundid.
Vabal ajal meeldib mulle tegeleda akrobaatika, kaljuronimise ja reisimisega.
Vaata minu CV-d ja publikatsioonide nimekirja Eesti Teadusportaalist.
STEFFEN EHRMANN
