Endised liikmed
JÖRGEN IVAR SIKK
Minu bakalaureusetöö uurimisteemaks oli taimede valgusökoloogia, täpsemalt metsataimede fenotüübiline plastilisus. Fenotüübiline plastilisus on oluline omadus eluslooduses, kuna selle abil suurendab taim oma keskkonna ja fenotüübi ühilduvust.
Fenotüübilise plastilisuse mõistmine annab meile aimu keskkonnamuutuste ja imimõjust tingitud häirigute tagajärgedest liikide piirkondlikust püsimisest ja väljasuremisest.
Minu bakalaureusetöö juhendajaks oli Jaan Liira.
TAAVI PAAL
Elupaikade killustatus on kaasaja põllumajandusmaastike elurikkusele üheks tähtsamaks probleemiks, sest intensiivne põllumaa on paljudele elupaigaspetsiifilistele taimedele ebasobiv kasvukoht ning takistab liikide levikut killustatud elupaikade vahel. Üheks meetmeks on välja pakutud ühendada maastikuliselt isoleeritud elupaigad rohekoridoridega.
Minu doktoritöö käsitles üht sellist elupaik-rohekoridor süsteemi – metsa ja puiskoridori. Oma töös selgitan, kui hästi aitavad puiskoridorid kaasa metsaspetsiifiliste taimeliikide levikule maastikus ning millised maastiku ja koosluse struktuuritegurid taimede levikut soodustavad või limiteerivad.
Vaata minu CV-d ja publikatsioonide nimekirja Eesti Teadusportaalist.
GREETE HORN
Minu magistritöö uurimisvaldkonnaks oli taimede ja mullas elavate mikroobide omavahelised suhted.
Taimed mõjutavad oma kohalolekuga mulda ja sealseid mikroorganisme ning mullas toimuvad muutused mõjutavad omakorda taimi. Eelkõige huvitab mind kuidas selline taimede ja mulla vaheline tagasiside võiks suunata taimekoosluste funktsioneerimist.
Minu magistritöö juhendajateks olid Marina Semtšenko ja Sirgi Saar.
MARINA SEMCHENKO
