Doktorandid
Maret Gerz
maret.gerz [ät] ut.ee
Minu doktoritöö keskseks teemaks on taimekoosluste mükoriissus. Eesmärgiks on töötada välja meetod taimekoosluste mükoriissuse kvantitatiivseks hindamiseks ning kirjeldada selle abil erinevaid taimekooslusi. Ühtlasi huvitab mind, kuidas on omavahel seotud koosluse mükoriissus erinevate keskkonna- ja inimmõjugradientidega nagu mullaviljakus, pH või maakasutuse intensiivsus. Lisaks on plaanis uurida erinevate mükoriisatüüpide jaotumust nii lokaalses kui ka suuremas skaalas.
Tanel Vahter
tanel.vahter [ät] ut.ee
Minu uurimistöö peamine eesmärk on jõuda lähemale krohmseente rakendamisele praktilistes probleem-olukordades taimekasvu parandamiseks. Krohmseentega inokuleerimise edukus on enamasti jäänud väiksemaks kui oodatud, mistõttu soovin välja selgitada õnnestumiseks vajalikud tegurid ning jõuda toimivate lahendusteni. Plaanin krohmseeni kasutada degradeeritud ökosüsteemide taastamisel välikatsetes, kus erinevas seisundis olevaid alasid inokuleeritakse siht-ökosüsteemidest pärineva mükoriisaseenekooslusega. Selliselt soovin saavutada siht-ökosüsteemile lähedase ning kohalikesse oludesse sobiva krohmseenekoosluse, mis tõstaks taastumise kiirust ning kvaliteeti. Ühe osana doktoritööst plaanin välja töötada mulla rasvhapete profiilil põhineva mulla bioloogilise tervise indikaatori, mis aitaks tulevikus hinnata erinevate muldade bioloogilist seisundit ning taastamispotentsiaali, samuti vajadust krohmseentega inokuleerimiseks.
Daniela Leon Velandia
daniela.leon [ät] ut.ee
Oma doktoritöös uurin maakasutuse mõju taimekoosluste mükoriissete tunnuste koosseisule erinevate keskkonnatingimuste korral. Esmalt soovin teada saada, kuidas taimekoosluse mükoriissed tunnused muutuvad mööda keskkonnatingimuste gradienti. Teiseks selgitan, kuidas maakasutus mõjutab taimekoosluse mükoriissete tunnuste koosseisu. Samuti uurin maakasutuse ja keskkonnatingimuste omavahelist koosmõju taimekoosluste mükoriissetele tunnustele.
Siqiao Liu
siqiao.liu [ät] ut.ee
Minu doktoritöö eesmärgiks on välja selgitada, kuidas erinevad maakasutusega seotud häiringud mõjutavad mullas elavate krohmseente kooslusi ning nende taastamispotensiaali. Soovin välja selgitada, kas mehhaanilised ja keemilised häiringud erinevad oma mõju poolest krohmseentele.
Yiming Meng
yiming.meng [ät] ut.ee
Oma doktoriõpingute vältel uurin järgmisi küsimusi: 1) milline on fülogeneesi ja keskkonnatingimuste roll taimede mükoriisse staatuse kujunemisel? 2) kas on olemas üldisi geograafilistest ja keskkonnatingimustest või fülogeneesist tulenevaid asjaolusid, mis seletaks miks mõned taimed ei ole mükoriissed? 3) kas alati ja vaid vahel mükoriisaseentega koos elavate taimede seenekooslused erinevad üksteisest erinevate keskkonnatingimuste juures? Oma uurimistöös loodan pakkuda uut informatsiooni sellest kuidas taimede mükoriissuse tunnused muutuvad keskkonnagradientidel ning saada teada mida see tähendab globaalmuutuste kontekstis.