Doktorandid
RAUNO KALDA
Meie töörühmas olen tegev olnud alates magistri õpingute alustamisest 2011 aastal. Tegelen suures plaanis maastikuökoloogia probleemidega. Kitsamalt võttes on mu fookuseks käsitiivalised. Oma uurimustöös proovin välja selgitada, millised on optimaalsed maastiku ja elupaigatingimused, et säilitada liigirikkaid ja elujõulisi nahkhiire populatsioone.
Vaata minu CV-d ja publikatsioonide nimekirja Eesti Teadusportaalist.
LAURA KÜTT
Minu doktoritöö uurimisvaldkonnaks on taimede ribakooslused põllumajandusmaastikus nagu näiteks tee-, põllu- ja metsaservad. Eesmärgiks on välja selgitada need kooslustüübid, mis võiksid pakkuda parimat ökosüsteemi teenust analoogselt traditsioonilistele kõrge liigirikkusega kuid hävinevatele pool-looduslikele rohumaadele. Selleks et hinnata lineaarsete kasvukohtade poolt pakutavate hüvede ja teenuste potentsiaalset kvaliteeti, kasutan taimede tunnuseid.
Vaata minu CV-d Eesti Teadusportaalist.
ANU LEPIK
Minu peamiseks uurimisvaldkonnaks on naabrite ära tundmine taimedel. Kas ja kuidas taimed tunnevad ära oma sugulasi ning kuidas geneetiliselt sarnaste naabrite ära tundmine mõjutab nendega konkureerimist. Samuti soovin edaspidise uurimise käigus rohkem selgust saada, millised juuretunnused näitavad taimede võimet konkurente rohkem alla suruda ning millised juuretunnused aitavad taimedel paremini tolereerida naabrite poolt põhjustatud konkurentsi.
SIIM NETTAN
Minu uurimustöö suunaks on taimekoosluste struktuuri mõjutavate mehhanismide uurimine. Selle käigus keskendun taimede juureeritiste rollile ja uurin, kuidas taimede vahelised suhted muutuvad ajas. Ühtlasi tegelen taime juurte ja juure sümbiontide uurimisega.
Seega minu uurimisvaldkond hoomab taimekooslustes kõikide elusorganismide ja nende omavaheliste suhete uurimist. Minu doktoritöö juhendajaks on Prof. Kristjan Zobel.
SUSANNA VAIN
Mina uurin taimede grupikäitumist erinevaid biootilisi ja abiootilisi faktoreid mõjutades. Doktoritöö täpsemaks eesmärgiks on uurida, kas läbi grupivaliku oleks võimalik aretada omavahel koostöötegijaid taimi. Ehk teisisõnu, kas kunstlikult sobivaid gruppe valides oleks võimalik taimede grupikäitumist mõjutada ning seeläbi üksikute tunnuste manipuleerimise asemel taimede käitumist tervikuna aretada. Minu projekti peamiseks mudelorganismiks on kiirekasvuline liik harilik müürlook (Arabidopsis thaliana), kuid mu tööl on ka selgelt praktiline väljund, mistõttu uurime sama teemat koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudiga ka odra ja kaera peal.
Minu doktoritöö juhendajaks on prof Kristjan Zobel.